Kochani, weszliśmy w cudowny czas- czas Adwentu, zbliżających się Świąt!! :) 

 

Na czas grudnia, zapraszam nieustannie do wspólnych modlitw :) Intencji jest zawsze tak wiele! ale ufam, że Pan Bóg wszystkie wysłuchuje i wspiera nas w swojej Miłości <3 

 

Po pierwsze- modlitwy, modlitwami- ale aby były piękne, Bogu przyjemne i skuteczne- prócz cierpliwości i systematyczności w wypraszaniu, wołam głośno (i biorę także do siebie) - niech nasze serduszka będą czyste!

Jak możemy prosić Boga o cokolwiek jeśli nosimy w sercu zimny głaz? Pamiętajmy o spowiedzi.

Jest taki piękny fragment w Piśmie, gdzie jest napisane (będę troszkę parafrazować) "aby wszyscy w wolności swojej przychodzili do Pana, prosić o cokolwiek chcą".

Piękne!

Podkreślam "w wolności swojej". Ową "wolność"  interpretuję tutaj jako wolność ducha, czystość, wolność od grzechu :) Tak więc Kochani, oczyszczamy serduszka i do modlitwy !!

Ja jak zwykle zachęcam do Różańca- jest to dla mnie potężna "szabla", niezwyciężona broń przed złem. Nie mniej jednak, każda modlitwa- szczera i świadoma- jest dla Boga urzekającą melodią :) 

 

Nim jeszcze przejdę do intencji- Kochani pamiętamy o cudownym dniu- 8 grudnia.

Tego dnia nasza najlepsza Matka Maryja, ofiaruje zdroje łask!! 

Pamiętajmy, dajmy sobie szansę na wysłuchanie gorących intencji!

 

W grudniu pragnę się modlić za :

 

-osoby bezdomne, zwłaszcza na czas zimy, aby znalazły schronienie i pokarm

 

-aby w czasie Świąt nikt nie był sam. Nawet jeśli dopadnie samotność fizyczna, żeby każdy czuł Obecność Boga i dopełnił wszystkich starań, aby ucztować z Jezusem.

 

-modlę się za pewne trzy osoby, które w swoich problemach, słabościach i trudnościach, w wyjątkowy sposób potrzebują Jezusa.

 

-o wysłuchanie modlitw Nowenny Pompejańskiej- nie tylko dla siebie, ale dla wszystkich, którzy się jej podjęli.

 

-o bogate przeżycie narodzin Jezusa dla osób mi bliskich, także dla tych których po prostu znam, których mijam na ulicy, dla wszystkich Czytelników, ale także dla tych, za których się nikt nie modli.

 

-za dusze w czyśćcu cierpiące, a także za nas- grzeszników (Koronka do Bożego Miłosierdzia)

 

W grudniu także pragnę dziękować za- już wysłuchane- prośby. 

Panie Jezu, Ty najlepiej wiesz ile łask udzieliłeś, jak często ingerujesz w nasze życie i prowadzisz Swoimi ścieżkami. Dziękuję Ci Jezu za wysłuchanie próśb, które do Ciebie kierujemy, a także za wszelkie cuda, które pozwalasz nam doświadczać.

Bądź uwielbiony Jezu w Swojej niezmierzonej Potędze. Tobie chwała i cześć! Na wieki wieków!

 

Amen.

 

"Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi (Mt 5, 9)"