Książka napisana w prosty i zrozumiały dla każdego sposób. Przypomina o tym, co ogromnie ważne, co niekiedy tracimy w pędzie życia.
Dajemy się zwodzić Złu, które w banalny lecz skuteczny sposób odciąga nas od Stwórcy...

Jakie mamy obawy względem Boga? Jakie są nasze lęki w kontekście wiary? Jakie popełniamy błędy - często z niewiedzy?

Genialna książka, którą przeczytałam "na śniadanie". 
Jeśli szukamy dobrego naprowadzenia na ścieżkę wiary - z serca polecam tę pozycję! :) 

"Dotknij, zobacz, to JA JESTEM" - te słowa powinny przemówić jako potężna zachęta...
Mówimy bowiem, że Boga nie możemy ani zobaczyć ani dotknąć...Natomiast Jezus - do każdego z nas - jak do niewiernych Tomaszów mówi "dotknij" :)
Pozwala Siebie dotykać i czuć... Pozwala przełamać niewiarę i wyprowadzić człowieka na drogę radości życia w obliczu Stwórcy.

Świetna książka O. Adama Szustaka-a w niej- genialna interpretacja Dekalogu. Przykazania Boże- zwykle odbierane jako lista "zakazów i nakazów", w tłumaczeniu ojca Adama jest listą pięknych obietnic Boga danych człowiekowi. 
Jeśli chcemy przełamać schematy, jeśli szukamy nowych odpowiedzi- jak zbliżyć się do Pana Boga i jak próbować zrozumieć Jego MIŁOŚĆ! Szczerze zachęcam do "Góry obietnic", ponieważ tematy relacji międzyludzkich, tematy czystości, słabości, nadziei- są tematami nieustannie zaprzątającymi nam umysł...
Potrzeba nam więc konkretnej ścieżki i świeżego spojrzenia na przykazania, które nie są naszym więzieniem, a drogą do wolności! :) 

Jeśli myślimy, że wiara chrześcijańska opiera się wyłącznie na paciorkach i grzecznych słówkach- zachęcam do przeczytania książki o siostrze Małgorzacie,
która prowadząc domy dla bezdomnych, wcale nie "ugrzecznia" tego, co wymaga ostrych słów czy reakcji. 
Miłość do Boga, to przede wszystkim miłość do bliźniego!
Ile jej w sobie mamy? A ile aktów z naszego życia względem bliźnich potrafimy zanotować? Bo nie chodzi o piękne marzenia o pomocy, nie mówię o planach "KIEDYŚ BĘDĘ DOBRYM CZŁOWIEKIEM", pytanie brzmi jak jest z Tobą teraz?

Książka "Sposób na cholernie szczęśliwe życie" jest pozycją, która nieco zbliża świętość do codzienności. Ludzie Boga, to nie ludzie "ugłaskani" losem, ale to wojownicy, którzy nie boją się wyzwań i potrafią- na przeciw trudnościom, wyciągać "77 razy" serce do drugiego człowieka!
Przychodzi czas, gdy oddając swoje życie Bogu- mamy wrażenie, że wszystko jest nie tak. Wszystko co proponuje Chrystus jest "nie z tego świata", jest "inne".
No właśnie- w tej książce, o. Adam genialnie tłumaczy kwestię "nienormalności" dla Boga względem "normalności" świata.
Co wybierzemy, w czym odnajdziemy siebie i prawdę? :)

Świetna pozycja książkowa, która wchodzi w serce jak w masło.
Genialne przykłady, piękne objaśnienia i poczucie humoru o.Adama.
Cud,miód i malina! 

Nie tylko ksiądz/ojciec/duchowny może pisać o Bogu!
(Jestem tego żywym przykładem :D)
Jest ogromna ilość ludzi, którzy poznając Boga, czują potrzebę dzielenia się Jego Miłością! 
Treści zapisane przez osoby świeckie,wcale nie są "gorsze" od tych, które głoszą księża czy ludzie po teologii- nie ma bowiem nic "gorszego" w nauce Chrystusa przedstawionej sercu osoby świeckiej, a duszy zakonnej :)
Tak więc książeczka "Boży poradnik" jest przyjemną lekturą o życiu, o odnajdywaniu Boga w codzienności.
W zależności od "stopnia" poznania Boga na jakim jesteście- dla jednych będzie to pozycja "odświeżająca" pewne prawdy, natomiast dla tych, co powolutku wchodzą w piękno relacji z Bogiem- będzie to porcja ogromnie pożytecznej wiedzy! 

"Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi (Mt 5, 9)"